Organizacja wesel, Obrączki ślubne, Kwiaciarnia, bukiety ślubne, Kamerzysta na wesele, Wypożyczalnia naczyń, Torty weselne, Kucharka na wesele
21 stycznia 2014
Historia

Samochód GAZ-21 Wołga, był następcą wprowadzonego do produkcji tuż po wojnie samochodu M-20-Pobieda, będącego od początku konstrukcją mało nowoczesną (w Polsce znana jako Warszawa M-20).  M-21 Wołga – samochód osobowy klasy średniej wyższej, produkowany w radzieckich zakładach GAZ w Gorkim w latach 1956–1970. Był to pierwszy model Wołgi. Oprócz sedana GAZ-21, produkowano też kombi GAZ-22 i specjalną wersję wzmocnioną, GAZ-23. Dzięki panoramicznym szybom, zastosowanym po raz pierwszy w radzieckim samochodzie z przodu i tyłu, wnętrze było jaśniejsze i bardziej przeszklone. Czterodrzwiowy sedan z silnikiem górnozaworowym o pojemności 2,4 litra i mocy od 75 do 85KM rozpędzający samochód do prędkości maksymalnej 140km/h, z trzybiegową skrzynią manualną lub automatyczną o długości 4,81m, i wysokości 1,61m na 16'' kołach oraz masie własnej 1,6T. Samochody standardowo wyposażone były m.in. w tempomat mechaniczny, radio lampowe z nastawną anteną zewnętrzną, podświetlenia komory silnika i przestrzeni bagażnika, nawiew powietrza na szyby i nogi dla kierowcy i pasażerów obu kanap, wyciągana dźwignia hamulca ręcznego, regulowany fotel przedni rozkładający się i tworzący wraz z kanapą tylną przestronne łóżko, żeluję chłodnicy zamykaną i otwieraną z wnętrza pojazdu czy też korbę rozruchową umożliwiającą start silnika w przypadku braku zasilania. Według testu brytyjskiego czasopisma The Motor z 1962, Wołga została oceniona jako ...duży, wytrzymały, bardzo wygodny, oferujący dużo miejsca i cichy przy średnich prędkościach samochód, przypominający z wyglądu poprzednią generację samochodów amerykańskich.

 

Wołgi używane były na niewielką skalę także w sporcie samochodowym. W 1958 roku Wołgi zdobyły pierwsze trzy miejsca w rajdowych mistrzostwach ZSRR.

 

Samochód ten był powszechnie używany jako samochód służbowy dla funkcjonariuszy państwowych w krajach bloku wschodniego, w tym Polsce. Jej głównym konkurentem tamtych czasów była Czechosłowacka Tatra 603. Dla porównania produkowana w latach 1957-1972 Syrena miała silnik o pojemności 740cm3 i 27KM i prędkością max. 100km/h, budowany od 1972r. Fiat 126 silnik o pojemności 650cm3 i 24KM i prędkość max. 115km/h, a Warszawa 223 produkowana od 1951 do  1973r. silnik  o pojemności 2,1 l. i 50KM oraz prędkość max. 120km/h. Przytoczone porównania pokazują dlaczego służby specjalne postawiły na ten samochód wybierając go jako czołowy z pośród dostępnych w ówczesnych czasach ze względu na osiągi a jeśli dodamy do tego jeszcze wygodę, wytrzymałość, niezawodność, trwałość i pojemność dostępnego miejsca - otrzymamy samochód który w bloku wschodnim prócz nie seryjnych samochodów można określić mianem lidera tamtych czasów.

Tagi: Czarna wołga Gaz 21, Samochód do ślubu Olsztyn i okolice, jaki samochód na ślub wybrać, samochód z szoferem na imprezę, wynajem auta ślubnego, auta na wesele, auto na ślub, czym do ślubu czyli jakie auto wybrać, limuzyna do ślubu Olsztyn, Iława, Ostróda, Brodnica, Nowe Miasto Lubawskie, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Elbląg, Morąg, Olsztynek, Mława, Nidzica, Dobre Miasto, Szczytno, Biskupiec, Orneta, Mrągowo, Auta do ślubu w Olsztynie, zdjęcia ślubne, wystrój auta ślubnego, sesja foto z samochodem ślubnym, galeria zdjęć samochodów ślubnych, dekoracje na samochód ślubny, przestronny samochód do ślubu dla Pani młodej, ciekawy samochód ślubny, retro auto do ślubu, auta na imprezę, auto do wynajęcia na wieczór kawalerski, auto na wieczór panieński, wynajem auta na studniówkę, ciekawe auto do sesji foto, zabytkowy samochód zdjęcia, zabytkowy samochód filmy, retro samochód zdjęcia, retro auto galeria zdjęć, retro auto filmy, zabytkowym samochodem do ślubu, komfortowy samochód na wesele, jakim samochodem jechać do ślubu, wybór samochodu ślubnego, samochody do ślubu Olsztyn, auta do ślubu Olsztyn, auto do ślubu Olsztyn, samochody weselne Olsztyn, samochód na wesele Olsztyn, samochody do ślubu warmińsko-mazurskie, samochody weselne warmińsko-mazurskie, auta do ślubu warmińsko-mazurskie, auto do ślubu warmińsko-mazurskie, samochód na wesele warmińsko-mazurskie, auto do ślubu Ostróda, samochody weselne Ostróda, samochód na wesele Ostróda, samochody do ślubu Ostróda, samochód na wesele Lidzbark Warmiński, samochody do ślubu Lidzbark Warmiński, auta do ślubu Lidzbark Warmiński, auto do ślubu Lidzbark Warmiński, samochody weselne Lidzbark Warmiński, auta do ślubu Ostróda

Created with WebWave CMS

Skontaktuj się z nami

mail: wolga21[at]gmail.com

tel. 509 610 700

ul. Janowicza 30b/1

Olsztyn 10-692

Samochód do ślubu,

Wołga GAZ 21 to duża i wygodna limuzyna, która pomieści 4 pasażerów i elegancko ubranego szofera. Oryginalny czarny lakier oraz starannie obszyte kanapy w kolorze kremowym dodają dodatkowego splendoru podczas specjalnych uroczystości.

Reprezentacyjny wygląd,

Samochód z historią, odrestaurowany w idealnym stanie. Duża ilość chromu naszej retro limuzyny sprawia, iż auto prezentuje się wyjątkowo. Jak za dawnych lat przyciąga uwagę na drogach zarówno kierowców jak i przechodniów.

wolga21[at]gmail.com

tel. 509 610 700

Czarna wołga samochód do ślubu Olsztyn facebook